O NAS

Fundacja EuropaColon PolskaFundacja EuropaColon Polska


Fundacje EuropaColon Polska została powołana w marcu 2017 roku uzyskując afiliację europejskiej organizacji EuropaColon.

(Obecnie przekształconą w Digestive Cancers Europe )        Celem działań Fundacji jest przede wszystkim zwiększenie świadomości ogółu społeczeństwa na temat nowotworów układu pokarmowego ze szczególnym uwzględnieniem raka jelita grubego.

Podstawowym celem fundacji jest .promowanie profilaktyki, wczesnego wykrywania i właściwego leczenia nowoczesnymi i skutecznymi metodami terapeutycznymi

Jako społeczeństwo nie możemy pozwolić sobie na pozorne oszczędności. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec nowotworom, a jeśli już zostaną zdiagnozowane musi być wdrożone odpowiednie leczenie. Nie mamy czasu na czekanie. Chodzi o życie ludzkie o wartość człowieka, która jest nie do przecenienia w każdym wymiarze: rodzinnym, społecznym i gospodarczym. Szczególną uwagę musimy zwrócić na osoby młode, zwłaszcza te obciążone historią rodzinną w kierunku nowotworu.

Profilaktyka antynowotworowa, propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się i aktywnego stylu życia to działania, które Fundacja chce realizować w celu poprawienia jakości życia pacjentów, w trakcie i po chorobie a także ludzi zdrowych. Żyjemy w czasach, kiedy coraz częściej choroby nowotworowe są uleczalne lub mają charakter przewlekły. Diagnoza coraz rzadziej ma złe rokowania.


EuropaColon - Polska

Kliknij mnie

Facebook EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,
Twitter EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,

Created with Webwave CMS

Copyrigth 2017 by BRAW

EuropaColon-Polska

Twitter EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,
Facebook EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,