Kraków Wizyta Jelita

 

Akadmia Medyczna Wizyta Jelita

 

Białystok BCO WizytaJelita

 

Braniewo WizytaJelita

 

Bydgoszcz WizytaJelita

 

Białystok 1026742280347713536_n

 

Łódź szpital Kopernika

 

20181124_120237

 

Białystok_1428589612518866944_n

 

Nowa Huta_288428773576015872_n

 

Braniewo_5084689619979599872_n

 

IMG_4385

 

Działania Fundacji kierujemy przede wszystkim na zapobieganie chorobom i ich wczesnej diagnozie. Temu między innymi służy model jelita grubego, pokazuje pełne spektrum zmian nowotworowych od stanu prawidłowego do zmian zaawansowanych. Można go wykorzystać na każdym etapie dyskusji o chorobie.

Dzięki odpowiednio wcześnie wykonanej diagnostyce można skutecznie leczyć i zapobiec rozwinięciu się choroby. Wykryty na wczesnym etapie rak jelita grubego jest niemal w 100% wyleczalny.

19 000 nowych zachorowań i 12 000 zgonów rocznie przeraża, a choroba jest możliwa do uniknięcia. Konieczna jest zmiana świadomości nas wszystkich.

Z edukacją dojedziemy wszędzie.

Wizyta-Jelita

#WizytaJelita to spotkanie edukacyjne, edukując uczestników spotkania czy przypadkowych zwiedzających, edukujemy ich rodziny i znajomych. Zmieniamy świadomość społeczną, dajemy motywacje i wiedzę by dać sobie szanse.

Szansę społeczną na wczesne wykrycie i zapobieganie nowotworom układu pokarmowego.

Nowotwory jelita grubego są w Polsce nadal tematem tabu. Zbyt wiele osób, zbyt późno dowiaduje się o chorobie, której można zapobiec dzięki profilaktycznym badaniom.

Statystyki są zatrważające a zgłaszalność na badania przesiewowe niska. Nie musi tak być.

 

EuropaColon - Polska

Kliknij mnie

Facebook EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,
Twitter EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,

Jak chronić się przed rakiem jelita grubego ?

Weź udział w Programie Badań Przesiewowych. Rak jelita grubego, nie daje na początku (to znaczy kilka lat!) objawów a łatwo jest go wykryć. Podstawowa metoda to kolonoskopia, można też wykonać test na krew utajoną.

W razie wykrycia krwi w stolcu należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub onkologiem, do którego nie trzeba mieć skierowania, na pewno zleci kolonoskopie. (Test na krew utajoną, wykonujemy co najmniej raz w roku).

Uwaga! Brak krwi w stolcu nie zawsze oznacza, że nie rozwija się nowotwór jelita grubego. Test na krew utajoną jest badaniem pomocniczym; najlepszą metodą jest kolonoskopia.

W czasie spotkania edukacyjnego „wizyta jelita” zachęcamy do korzystania z programu badań przesiewowych lub wykonywania testów.

Created with Webwave CMS

Copyrigth 2017 by BRAW

EuropaColon-Polska

Twitter EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,
Facebook EuropaColon, rak jelita grubego, nowotwory układu  pokarmowego,