Rak Jelita Grubego

Rak jelita grubego rozwija się w okrężnicy, zwanej również jelitem grubym, lub w odbytnicy, która jest końcową częścią okrężnicy. 

GPS Rak Jelita Grubego

Czyli NAWIGACJA podczas choroby raka jelita grubego.

Rady i wskazówki – od momentu diagnozy poprzez cały proces leczenia.

Program SHAPE – dla Pacjentów

z Przerzutowym Rakiem Jelita Grubego

MójDialog MójNastrój

Dowiedz się więcej

ESMOEuropejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej

RAK JELITA GRUBEGO: PORADNIK DLA PACJENTÓW

Dowiedz się więcej

Poradnik Dla Pacjenta z Rakiem Jelita Grubego

Centrum Onkologii Gliwice

Dowiedz się więcej

Projekty

Nie Miej Tego Gdzieś!

To ogólnopolska kampania podnosząca świadomość na temat raka jelita grubego. Jak zapobiec, jak wcześnie wykryć jak skutecznie leczyć? 

Pytaj!
Dowiaduj się!
Nie bądź bierny!

Dowiedz się więcej

Podpowiem Ci, Jak…

Zdiagnozowano u Ciebie nowotwór jelita grubego? Nasza organizacja podpowie Ci, jak odnaleźć się na różnych etapach Twojego życia z chorobą.

Porozmawiaj z nami, mamy to już za sobą …

Dowiedz się więcej

GPS Rak Jelita Grubego

Czyli jak nawigować podczas choroby raka jelita grubego. 

Zdiagnozowano u Ciebie raka jelita grubego? To może być trudny czas w Twoim życiu. Mamy nadzieje, że znajdziesz tutaj odpowiedź na przynajmniej niektóre nurtujące Cię pytania, a także porady i wskazówki wspierające Twoje codzienne życie z chorobą. 

 

Dowiedz się więcej

Broszury Żywieniowe

Żywienie Onkologiczne … 

Dobrze odżywiony organizm ma szansę lepiej przejść przez leczenie przeciwnowotworowe. Jak podkreśla POLSPEN, sposób odżywiania oraz stopień pokrycia zapotrzebowania na energię i białko w przypadku osób z chorobami nowotworowymi, powinny być tak samo kontrolowane, jak przyjmowane leki. 

Dowiedz się więcej

Marzec Miesiącem Raka Jelita Grubego

MARZEC jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego – ECCAM. Ustanowiono go w 2008 roku przez Parlament Europejski.

Celem kampanii ECCAM jest podniesienie świadomości i rozpowszechnienie informacji o tym groźnym nowotworze. Pomagamy ocalić ludzkie życie i wesprzeć tych, którzy żyją z konsekwencjami tek choroby.


Dowiedz się więcej

Koalicja Pacjentów  z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit (NZJ)

Nowa platforma.

Kluczowy element działań KOALICJI to edukacja pacjentów, nagłaśnianie problemów osób z NZJ i podnoszenie świadomości ogółu społeczeństwa na temat samej choroby i wyzwań z nią związanych.

 

Dowiedz się więcej

Chemioterapia Domowa

Otrzymywanie chemioterapeutyku za pośrednictwem infuzora elastomerowego pozwala na bezpieczne leczenie w domu i utrzymanie aktywności zawodowej oraz normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

Dowiedz się więcej

Nagroda Wolfram Nolte Memorial

Masz problem natury emocjonalnej lub intymnej? Czy wiesz czym jest rehabilitacja anorektalna? Tu znajdziesz porady psychologa, seksuologa oraz rehabilitanta dla osób z rakiem jelita grubego.

 

Dowiedz się więcej

Leki Biopodobne

Lek biopodobny to lek biologiczny, który ma zasadniczo tę samą substancję czynną, co lek oryginalny. Lek biopodobny jest pod względem bezpieczeństwa i skuteczności równoważny lekowi referencyjnemu. 

Wizyta Jelita

#WizytaJelita to spotkanie edukacyjne wewnątrz dmuchanego modelu jelita, podczas, którego motywujemy do wykonania badania przesiewowego w kierunku raka jelita grubego.

Dowiedz się więcej