colorectalBlue

Opcje leczenia

Informacje o leczeniu chirurgicznym, intywidualnych opcjach leczenia oraz skutkach ubocznych.

Opcje Leczenia

Rodzaj leczenia, które Twój zespół multidyscyplinarny zaleci, będzie zależał od wielkości i stadium guza oraz od tego, czy doszło do jego rozprzestrzenienia. Twój wiek i ogólny stan zdrowia będą również brane pod uwagę.

Rak jelita grubego jest wyleczalny, jeśli zostanie zdiagnozowany we wczesnym stadium. Istnieje wiele nowych metod leczenia dla osób zdiagnozowanych w późniejszym stadium.

Opcje leczenia pacjentów z rakiem jelita grubego znacznie się rozwinęły w ostatnich latach i bardzo ważne jest, aby być dobrze poinformowanym, ponieważ prawdopodobnie istnieje kilka opcji dostępnych w leczeniu raka u Ciebie.

Proszę pamiętać, że lekarz doradzi najlepsze podejście. Leczenie raka jelita grubego może obejmować jedną z poniższych metod, a w niektórych przypadkach różne kombinacje.

  • Chirurgia
  • Chemioterapia
  • Radioterapia
  • Terapia celowana
  • Immunoterapia
  • Badania kliniczne

W trakcie i po zakończeniu leczenia pacjent będzie regularnie poddawany badaniom kontrolnym, testom i skanom, aby sprawdzić, jak postępuje leczenie.

Przegląd leczenia raka jelita grubego według stadium zaawansowania

T3 pl

Przegląd leczenia raka odbytnicy według stadium zaawansowania

T4 pl

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisuję się do newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o nowotworach układu pokarmowego, a także aktualności dotyczących organizacji EuropaColon Polska

Zgadzam się z Regulaminem i Polityką Prywatności