O Fundacji

Fundacja EuropaColon Polska została powołana w marcu 2017 roku uzyskując afiliację europejskiej organizacji EuropaColon, która została przekształcona w Digestive Cancers Europe w 2018 roku. Jesteśmy jej dumnym członkiem wspólnie z ponad trzydziestoma innymi organizacjami z całej Europy.
Celem podejmowanych przez Fundację działań jest przede wszystkim zwiększenie świadomości ogółu społeczeństwa na temat nowotworów układu pokarmowego. Ze szczególną uwagą traktujemy raka jelita grubego ponieważ temu nowotworowi możemy zapobiec, wykonując badania przesiewowe takie jak kolonoskopia lub Test FIT, czyli test na krew utajoną.

Naszym celem jest wsparcie pacjentów z nowotworami układu pokarmowego w ich drodze z chorobą Chcemy, aby jakość ich życia, które muszą zmienić z powodu swojej choroby była na jak najwyższym poziomie, tak jak leczenie, które może wydłużyć ich życie z chorobą.

Jako społeczeństwo nie możemy pozwolić sobie na pozorne oszczędności. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec nowotworom, a jeśli już zostaną zdiagnozowane musi być wdrożone odpowiednie leczenie. Nie mamy czasu na czekanie. Chodzi o życie ludzkie, o wartość człowieka, która jest nie do przecenienia w każdym wymiarze: rodzinnym, społecznym i gospodarczym. Szczególną uwagę musimy zwrócić na osoby młode, zwłaszcza te obciążone historią rodzinną, obciążoną dziedzicznym nowotworem.

Partnerstwo

Aby realizować naszą misję angażujemy się w 100%.
By móc to robić potrzebujemy wsparcia finansowego
oraz Partnerstwa dzięki, któremu możemy planować kolejne
projekty z myślą o Was.

Władze Fundacji

Nasz Zespół to dedykowani pasjonaci. Ludzie, którym zależy. Chcemy zmieniać jakość życia pacjentów, dając im platformę do wspólnego działania.

Statut Fundacji

Sprawdź czy jest jakiś obszar naszej działalności, w którym chciałbyś nas wesprzeć lub zaangażować się osobiście. A może znasz kogoś kto chętnie poświęci swój czas innym

Pacjenci

W Polsce na raka jelita grubego każdego roku zachorowuje niemal 20 000 osób. Niestety w tym samym czasie umiera ponad 12 000 pacjentów, u których zbyt późno Zdiagnozowanym tego raka. Chcemy by więcej pacjentów było diagnozowanych na wcześniejszym etapie choroby, kiedy są większe szanse na dłuższe życie. Dlatego tak mocno promujemy badania przesiewowe.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, u której zdiagnozowano raka jelita grubego i potrzebujesz
wsparcia lub chcesz podzielić się swoim doświadczeniem odezwij się do nas.