Nagroda Wolfram Nolte

W 2019 roku, Fundacja EUROPACOLON POLSKA została laureatką pierwszej edycji konkursu Wolfram Nolte Memorial Award, ustanowionego przez międzynarodową organizację DIGESTIVE CANCERS EUROPE. Nagroda przyznawana jest co roku za inicjatywę, której celem jest rozwiązanie lokalnej, niezaspokojonej potrzeby pacjentów i opiekunów. EuropoaColon Polska zdobyła to wyróżnienie za projekt poświęcony bardzo trudnemu tematowi, rakowi odbytu, który wciąż jest w Polsce tematem tabu.

 

Zobacz, jak Polscy eksperci dzielą się swoim doświadczeniem z pacjentami z rakiem jelita grubego/odbytu na skalę międzynarodową. Zwycięski projekt powstały w ramach „Wolfram Nolte Memorial Award” porusza tematy tabu: m. in.: seksualności w chorobie nowotworowej czy umiejętności prawidłowego opróżniania się, po interwencji chirurgicznej.

 

Celem zestawu materiałów edukacyjnych dla Pacjentów z rakiem jelita grubego/odbytu opracowanych przez Fundację EuropaColon Polska we współpracy z Fundacją Aenon i Fundacją STOMAlife jest zaadresowanie niekorzystnych dla Pacjentów skutków leczenia raka tej choroby w aspekcie emocjonalnych, psychologicznych i intymnych potrzeb, a także trudności związanych z ewentualną koniecznością wyłonienia stomii.

 

W przygotowanych przez nas materiałach w formie nagrań filmowych oraz uzupełniających wywiadach z udziałem psychologa, seksuologa, fizjoterapeutek anarektalnych i pielęgniarki stomijnej odpowiadamy na realne potrzeby Pacjentów – choć może Oni sami głośno o nich nie mówią, bo to wciąż tematy krępujące.

Rak odbytu

Poznajmy przeciwnika

 

Dowiedz się więcej

Wsparcie Psychoonkologiczne

Dlaczego jest ono tak ważne dla Pacjentów i Ich bliskich.

Dowiedz się więcej

Intymność w chorobie nowotworowej

 

Dowiedz się więcej

Rehabilitacja

anorektalna

 

Dowiedz się więcej

Stomia! To nie koniec świata. 

 

Dowiedz się więcej

Dzienniczek Defekacji

Niezbędne narzędzie dla lepszego zrozumienia w wydalaniu stolca. 

Dowiedz się więcej

Dzień Świadomości Raka Odbytu

21 Marca 2021

Informacja Prasowa

Przeczytaj