Program SHAPE 

firmy Servier we współpracy z europejską organizację Digestive Cancers Europe dla pacjentów z nowotworami układu pokarmowego.

Poniższe broszury przeznaczone są dla pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego. Zostały przygotowane przez międzynarodowy zespół ekspertów medycznych oraz samych pacjentów z różnych krajów w Europie. Łączy ich troska o pacjentów w chorobie nowotworowej poprzez merytoryczne wsparcie zarówno zespołu pracującego z pacjentem jak i samych pacjentów oraz ich bliskich.

„SHAPE GI Cancers initiative” to międzynarodowy program zainicjowany przez firmę Servier we współpracy z europejską organizację Digestive Cancers Europe, której Fundacja EuropaColon Polska jest członkiem. Celem tego programu jest opracowanie narzędzi, które poprawią opiekę nad pacjentami z nowotworami przewodu pokarmowego w całym procesie choroby. Obok materiałów dla pacjentów powstały również odpowiadające tematycznie broszury dla lekarzy.

Poniżej przedstawiamy trzy broszury: „MójDialog” mającą poprawić jakość rozmów pacjenta z pracownikiem ochrony zdrowia na temat choroby nowotworowej, które mogą niekiedy powodować poczucie zagubienia i przytłoczenia oraz „MójNastrój”, która ma pomóc w trosce o zdrowie emocjonalne i życie pacjenta po diagnozie raka.

Trzecia broszura MyFood – “Zdrowe Odżywianie” ma na celu zapewnić wsparcie zdrowego stylu życia u osób z nowotworami układu pokarmowego, w tym z rakiem jelita grubego.

MojDialog SHAPE.pdf

Program MójDialog

Maksimum korzyści z rozmów z pracownikami ochrony zdrowia – dla pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego

MojNastroj SHAPE.pdf

Program MójNastrój

Troska o zdrowie emocjonalne pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego

MojeOdzywianie

Program MyFood

Zdrowe odżywianie w nowotworach układu pokarmowego

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisuję się do newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o nowotworach układu pokarmowego, a także aktualności dotyczących organizacji EuropaColon Polska

Zgadzam się z Regulaminem i Polityką Prywatności