New intestine

Rak Jelita Grubego

Rak jelita grubego rozwija się w okrężnicy, zwanej również jelitem grubym, lub w odbytnicy, która jest końcową częścią okrężnicy. 

GPS Rak Jelita Grubego

Czyli NAWIGACJA podczas choroby raka jelita grubego. 

Rady i wskazówki – od momentu diagnozy poprzez cały proces leczenia.

coloncancer 1

Projekty

Nie Miej Tego Gdzieś!

To ogólnopolska kampania podnosząca świadomość na temat raka jelita grubego. Jak zapobiec, jak wcześnie wykryć jak skutecznie leczyć? 

Pytaj!

Dowiaduj się!

Nie bądź bierny!

Podpowiem Ci, Jak…

Zdiagnozowano u Ciebie nowotwór jelita grubego? Nasza organizacja podpowie Ci, jak odnaleźć się na różnych etapach Twojego życia z chorobą.

Porozmawiaj z nami, mamy to już za sobą …

Dowiedz się więcej

GPS Rak Jelita Grubego

Czyli jak nawigować podczas choroby raka jelita grubego. 

Zdiagnozowano u Ciebie raka jelita grubego? To może być trudny czas w Twoim życiu. Mamy nadzieje, że znajdziesz tutaj odpowiedź na przynajmniej niektóre nurtujące Cię pytania, a także porady i wskazówki wspierające Twoje codzienne życie z chorobą. 

 

Dowiedz się więcej

Broszury Żywieniowe

Żywienie Onkologiczne … 

Dobrze odżywiony organizm ma szansę lepiej przejść przez leczenie przeciwnowotworowe. Jak podkreśla POLSPEN, sposób odżywiania oraz stopień pokrycia zapotrzebowania na energię i białko w przypadku osób z chorobami nowotworowymi, powinny być tak samo kontrolowane, jak przyjmowane leki. 

Dowiedz się więcej

Marzec Miesiącem Raka Jelita Grubego

MARZEC jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego – ECCAM. Ustanowiono go w 2008 roku przez Parlament Europejski.

Celem kampanii ECCAM jest podniesienie świadomości i rozpowszechnienie informacji o tym groźnym nowotworze. Pomagamy ocalić ludzkie życie i wesprzeć tych, którzy żyją z konsekwencjami tek choroby.

Dowiedz się więcej

Dla Zapaleńca Czas Ma Znaczenie

Szybciej, dłużej, więcej …

Projekt edukacyjny i apel pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit o zniesienie ograniczeń czasowych stosowania skutecznej terapii w ramach programów lekowych. 

Chemoterapia Domowa

Otrzymywanie chemioterapeutyku za pośrednictwem infuzora elastomerowego pozwala na bezpieczne leczenie w domu i utrzymanie aktywności zawodowej oraz normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dowiedz się więcej

Nagroda Wolfram Nolte

Masz problem natury emocjonalnej lub intymnej? Czy wiesz czym jest rehabilitacja anorektalna? Tu znajdziesz porady psychologa, seksuologa oraz rehabilitanta dla osób z rakiem jelita grubego.

 

Dowiedz się więcej

Leki Biopodobne

Lek biopodobny to lek biologiczny, który ma zasadniczo tę samą substancję czynną, co lek oryginalny. Lek biopodobny jest pod względem bezpieczeństwa i skuteczności równoważny lekowi referencyjnemu. 

Wizyta Jelita

#WizytaJelita to spotkanie edukacyjne wewnątrz dmuchanego modelu jelita, podczas, którego motywujemy do wykonania badania przesiewowego w kierunku raka jelita grubego.