Rak Jelita Grubego
Rak jelita grubego rozwija się w okrężnicy, zwanej również jelitem grubym, lub w odbytnicy, która jest końcową częścią okrężnicy.
Wszystko o kolonoskopii
GPS Rak Jelita Grubego
Czyli NAWIGACJA podczas choroby raka jelita grubego.
Rady i wskazówki – od momentu diagnozy poprzez cały proces leczenia.
-
Epidemiologia
Czym jest rak jelita grubego
Profilaktyka
Czynniki Ryzyka
System Klasyfikacji
Życie z Rakiem
Program SHAPE – dla Pacjentów
z Przerzutowym Rakiem Jelita Grubego
MójDialog; MójNastrój; MyFood;
ESMO – Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej
RAK JELITA GRUBEGO: PORADNIK DLA PACJENTÓW
Projekty
Immunoterapia w Raku Jelita Grubego
Nie Miej Tego Gdzieś!
To ogólnopolska kampania podnosząca świadomość na temat raka jelita grubego. Jak zapobiec, jak wcześnie wykryć jak skutecznie leczyć?
Pytaj!
Dowiaduj się!
Nie bądź bierny!Podpowiem Ci, Jak…
Zdiagnozowano u Ciebie nowotwór jelita grubego? Nasza organizacja podpowie Ci, jak odnaleźć się na różnych etapach Twojego życia z chorobą.
Porozmawiaj z nami, mamy to już za sobą …
Zajrzyj do środka – zbadaj jelito
Wczesna diagnoza – kluczem do sukcesu w terapii raka jelita grubego
Pierwsze objawy nowotworu często umykają naszej uwadze, ponieważ są bardzo niespecyficzne i w większości przypadków przypominają powszechne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Zdarza się, że często są bagatelizowane i nieutożsamiane z takimi zagrożeniami, jak rak jelita grubego czy rak odbytu.
GPS Rak Jelita Grubego
Czyli jak nawigować podczas choroby raka jelita grubego.
Zdiagnozowano u Ciebie raka jelita grubego? To może być trudny czas w Twoim życiu. Mamy nadzieje, że znajdziesz tutaj odpowiedź na przynajmniej niektóre nurtujące Cię pytania, a także porady i wskazówki wspierające Twoje codzienne życie z chorobą.
Broszury Żywieniowe
Żywienie Onkologiczne …
Dobrze odżywiony organizm ma szansę lepiej przejść przez leczenie przeciwnowotworowe. Jak podkreśla POLSPEN, sposób odżywiania oraz stopień pokrycia zapotrzebowania na energię i białko w przypadku osób z chorobami nowotworowymi, powinny być tak samo kontrolowane, jak przyjmowane leki.
Chemioterapia Domowa
Otrzymywanie chemioterapeutyku za pośrednictwem infuzora elastomerowego pozwala na bezpieczne leczenie w domu i utrzymanie aktywności zawodowej oraz normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
ECCAM 2023: Marzec – Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego
MARZEC jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego – ECCAM. Ustanowiono go w 2008 roku przez Parlament Europejski.
Celem kampanii ECCAM jest podniesienie świadomości i rozpowszechnienie informacji o tym groźnym nowotworze. Pomagamy ocalić ludzkie życie i wesprzeć tych, którzy żyją z konsekwencjami tek choroby.
Dowiedz się więcej
ECCAM 2022: Marzec Miesiącem Raka Jelita Grubego
MARZEC jest Miesiącem Świadomości Raka Jelita Grubego – ECCAM. Ustanowiono go w 2008 roku przez Parlament Europejski.
Celem kampanii ECCAM jest podniesienie świadomości i rozpowszechnienie informacji o tym groźnym nowotworze. Pomagamy ocalić ludzkie życie i wesprzeć tych, którzy żyją z konsekwencjami tek choroby.
Dowiedz się więcej
Koalicja Pacjentów z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit (NZJ)
Nowa platforma.
Kluczowy element działań KOALICJI to edukacja pacjentów, nagłaśnianie problemów osób z NZJ i podnoszenie świadomości ogółu społeczeństwa na temat samej choroby i wyzwań z nią związanych.
Nagroda Wolfram Nolte Memorial
Masz problem natury emocjonalnej lub intymnej? Czy wiesz czym jest rehabilitacja anorektalna? Tu znajdziesz porady psychologa, seksuologa oraz rehabilitanta dla osób z rakiem jelita grubego.
Leki Biopodobne
Lek biopodobny to lek biologiczny, który ma zasadniczo tę samą substancję czynną, co lek oryginalny. Lek biopodobny jest pod względem bezpieczeństwa i skuteczności równoważny lekowi referencyjnemu.
Wizyta Jelita
#WizytaJelita to spotkanie edukacyjne wewnątrz dmuchanego modelu jelita, podczas, którego motywujemy do wykonania badania przesiewowego w kierunku raka jelita grubego.
Rakowi Jelita Grubego można zapobiec
Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego rośnie wraz z wiekiem. Najwięcej zachorowań odnotowujemy u osób około 60 roku życia, jednak choruje coraz więcej młodych osób. 1. na 10 zdiagnozowanych osób ma poniżej 50 roku życia. Wiek przestał być czynnikiem ryzyka.